Навчаємось цікаво за технологією М.Зайцева

Не вчитися, а грати! Так коротко можна охарактеризувати інноваційну технологію  навчання грамоти Миколи Зайцева.  Принциповим положенням техногогії є одночасний розвиток дітей з навчанням їх читання. Навчання читання поєднується із грою, співом.

З вересня  місяця 2018 року  у групі «Калинка»  функціонує гурток «Читайлик», керівником якого є Анна Олександрівна Гавриш.

Заняття гуртка завжди  проходить динамічно,  у  формі  гри. Під час ознайомлення з кубиками  і  таблицями найбільш цікавими для дітей були такі вправи: «Вгадай, який кубик звучить», «Побудуй башточку чи паровоз», «Якого кубика не стало?», «Що змінилось?», «Знайди своє ім’я» тощо.

Дошкільнята  граються з «Кубиками Зайцева», які різняться за кольором, об’ємом, вагою, звучанням та вібрацією наповнювача.   Читаючи склади, перестрибують через кубики, які з часом з’єднують у слова, утворюють довільні комбінації із кубиків, читають смішні слова, а потім і справжні, «підписуючи» кубиками картинки.

Вихованці грають в такі ігри, як  «Варення для Карлосона», «Ягідки для ведмедика», «Склади пірамідку», «Відшукай дитинчат черепашки», «Склади з кубиків назву до картинки», «Завантаж машину», «Підбери Метелику квіточку», «Виклади слово і прочитай», також   підбирають склади до заданих приголосних, складають розрізні картинки, викладають слова та читають їх.

Працюючи за інноваційною технологією, «калинчата» краще опановують мовлення та грамоту. Проспівування складів використовується як фонетична розминка і супроводжується рухами та є чудовою «гімнастикою для розуму»,  що  сприяє коригуванню звуковимови. Дітям подобається супроводжувати пісеньки рухливими рухами рук, плесканням у долоні, притупуваннями, за сигналом вихователя робити паузу, співати голосніше чи тихіше, швидше чи повільніше.

Навчання читанню дошкільнят – цікава справа. Під час ігор з  посібниками діяльність малят насичена цікавими ігровими ситуаціями.

Заняття гуртка за інноваційною системою Зайцева робить процес навчання легким, зрозумілим та захопливим.