Ви тут: Головна > Новини > У світі кольорових чисел

У світі кольорових чисел

У групі «Чомусики» діти із захопленням вчаться рахувати, порівнювати числа, розв’язувати приклади тощо, граючись з паличками Джоржа Кюїзенера.

читати далі

Адже це не просто палички, а «числа в кольорі». Тут діє правило: чим довша паличка, тим більше число вона позначає. Таке унаочнення чисел краще запам’ятовується дітьми, дає їм змогу “побачити”, “дослідити”, “доторкнутись”  до числа та діяти з ним.

Тому уже 7 років поспіль вихователь Ольга Олегівна Кошова працює  із цією інноваційною технологією. Для цього у групі для кожної дитини є  набори паличок Д.Кюїзенера, зразки для конструювання з них та  безліч дидактичних ігор.

Улюблені  дидактичні ігри у «чомусиків» такі: «Побудуй східці», «Склади квітку», «Добери вагончики до потяга», «Засели мешканців до будинку», «Збудуй парканчики».

Палички Кюїзенера слугують також і умовними мірками. Ними дошкільнята вимірюють довжину, ширину, висоту, товщину предметів.

Найбільше малятам до вподоби конструювати з кольорових паличок  під час занять з конструювання, формування елементарних математичних уявлень та розваг. З них можна сконструювати безліч предметів або візерунків, які діти самі придумують. Даний вид діяльності розвиває у дошкільників навички орієнтування на площині, дрібну моторику рук, окомір, конструктивні здібності, фантазію.

 

Для підтримання інтересу до математичної діяльності  Ольга Олегівна використовує художнє слово, пальчикову  гімнастику, та рухливі ігри з  інтелектуальним навантаженням.

Маючи багаторічний досвід інноваційної технології можемо впевнено сказати, що використання паличок Кюїзенера у роботі з дошкільниками сприяє розвитку логіко-математичних здібностей дітей, робить навчання цікавим, захоплюючим та невимушеним.