Ви тут: Головна > Новини > У світ мистецтв з раннього дитинства

У світ мистецтв з раннього дитинства

Світ мистецтва – такий безмежний, різнобарвний, що треба лише доторкнутися  і мистецтво забере  в полон на все життя…

читати  далі 

Одне з найулюбленіших занять дітей в дитсадку  – малювання. Для цього малюкам не завжди потрібні фарби, пензлі, олівці,  вони малюють пальчиками чи до­лоньками на запітнілому вікні, паличкою на піску, водою, розлитою на столі, а інколи маминою помадою чи зубною пастою на склі.

У ясельній групі «Сонечко» Олена Іванівна Дідовець використовує елементи методики по  зображувальній діяльності  С.В.Циганової – різноманітні трафарети, які зацікавлюють малюків, утримують довше їхню увагу, створюють позитивний мотив для  діяльності.

Дитяча  ручка – природне «знаряддя», тому дитині легше отримати перше зображення через природні рухи самої руки, ніж виконувати дії з пензликом.  

Наші «сонечка» із задоволенням  вмочують палець у ємність з   фарбою і роблять відбиток на папері, спочатку по всій поверхні:  «Яблучка на дереві», «З хмарки дощик накрапає», «Осінь по садку ходила»,  а потім на обмеженій:  «Вишеньки на тарілці», «Горошок для Півника», «Прикрасимо ялинку до свята», «Святкове платтячко для Оленки», «Сорочка для Іванка» та інше.

Малюки непосидючі, люблять зміну діяльності, тому під час занять з малювання вони разом із казковими героями (які приходять до малят у гості)  виконують пальчикові ігри: «Наші пальчики гарненькі», «Пальці в гості завітали» та фізхвилинки: «Щось стомилися ми трішки», «Я веселий чарівник» тощо.

Найменші вихованці уже можуть асоціювати свій малюнок за формою і кольором з відомими йому предметами.  Тому вихователь прагне наповнити все, що малює крихітка сенсом, наприклад: сонечко світить, хмаринка припливла – все небо закрила, дощик кап- кап – калюжа, травичка – мурава, доріжка стелеться  і по них ніжки біжать – топ- топ- топ  та інше.

 

Тож разом допоможемо кожній дитині доторкнутися до прекрасного, навчимо їх помічати красу навколо себе і творити цю красу!