Ви тут: Головна > Новини > Цікаво граємо – мову розвиваємо

Цікаво граємо – мову розвиваємо

 Вихователі логопедичних груп міста були присутні на тематичному занятті з мовленнєвого спілкування у логопедичній «А» групі «Перлинка».  Їжачок Фунтик, який до діток завітав у гості, приніс із собою гарний настрій та цікаві захоплюючі ігри.

читати далі

     На початку заняття діти відгадували пісеньку їжачка, виділяючи із вірша найбільш вживаний звук “ф”.   Дивлячись разом із Фунтиком у дзеркальця, малята визначали положення губ, зубів, язика під час вимови звука  “ф”  та позначали свої дослідження у таблиці.

     Артикуляційні вправи «Посмішка», «Хоботок», «Парканчик» з ілюстративним супроводом допомогли дітлахам підготувати ротики до вимови звука “ф”.

     Захоплюючим завданням для дітей було «Проведи їжачка до пеньочка», під час якого діти автоматизували ізольовану вимову звука “ф” . Малята проводили пальчиком по доріжкам та вимовляли  цей звук  з різною силою голосу: голосно, тихо; різним темпом: повільно, швидко.

     А ось у логоритмічній фізхвилинці дітлахи використовували кастаньєти, виготовлені із шкарлупи горіхів, малята виконували вправи, відстукуючи ритм і промовляючи склади зі звуком «ми плещемо в долоньки – фа, фа,фа, ми тупаємо ніжками – фи, фи, фи».

     А далі було ще цікавіше. Їжачок заховався і грав з дошкільнятами у гру «Відлуння»: промовляв слова , а діти повторювали за ним закінчення.   Відшукавши їжачка, малята називали предмети, розміщені у будиночку, в назвах яких є звук “ф”.

     Діти із задоволенням складали речення, за допомогою чарівних кіл Луллія. На трьох колах розташовані картинки із зображенням: живих предметів, символами дій та неживих предметів. Діти крутили стрілочку та, на якому секторі вона зупинялася, з тим набором картинок складали речення. Наприклад, «Фея нюхає фіалку», «Фокусник милується фонтаном».

     За кожне завдання дошкільнята отримували чарівні яблучка із картинками на зворотному боці . Склавши одна за одною, дітлахи утворили мнемо – схему, це був закодований віршик. Розкодувавши вірш, маляти вивчили його.

   

     За весело і плідно проведений час з дітворою  Фунтик пригостив малечу яблуками та пообіцяв завітати ще раз у гості!

Вихователь групи “Перлинка” Майя Петрівна  Хворостяна