Ви тут: Головна > Новини > Пальчиками граємось – розуму навчаємось

Пальчиками граємось – розуму навчаємось

Василь Сухомлинський писав «Розум дитини – на кінчиках її пальців». Доведено – чим краще розвинені дрібні рухи пальців, тим гармонійніше розвивається людина.  Саме тому у своїй роботі з дітками І молодшої групи «Сонечко»  Алла Віталіївна Колеснік  приділяє  важливу увагу іграм на розвиток дрібної моторики рук.

читати далі

Першим знайомством зі своїми рученятками стають пальчикові ігри, в ході яких діти відображають навколишній світ, явища природи, предмети, тварин, людей, їхню діяльність. «Сорока-ворона», «Печу, печу хлібчик», «Пальці, мов сім’я », «Балу-балу» та ін. створюють піднесений настрій та навчають малюків керувати своїми рухами, концентрувати увагу на одному виді діяльності.

Бути точними у своїх рухах вихованці навчаються шнуруючи, нанизуючи намистинки та працюючи з прищепками, наприклад, у іграх «Промінчики до сонечка», «Оздобимо метелика», «Намисто для матусі»  Такі прості, на думку дорослих, завдання мають великий вплив на розвиток мозку – навчають узгодженості в роботі ока і руки, координації рухів та їх точності.

У наш час, заповнений гаджетами, не менш важливо є навчитися застібати ґудзики. Вихователі найменших  малюків  пропонують  зробити це в ігровій формі,  на ігрових полях «Квіти розквітають» та біля  лепбуку «Лісова галявина».

Також цікавим завданням для малюків є розкласти окремо  горох від пшениці, накрутити кришечки, та інше.

Точності рухів, узгодженості дій малюки навчаються, складаючи мозаїку, пірамідки, граючись з різним видами конструкторів та будівельного матеріалу.

Не менш ефективними для розвитку пальчиків є ігри з піском у вечірні години. Уява малюків малює пригоди, а руки відтворюють це за  допомогою піску та маленьких іграшок.

Піднесений емоційний настрій, сформовані уміння і навички та зацікавленість малюків під час ігрової діяльності говорить про те, що для вихованців групи «Сонечко»  створене гарне розвиваюче середовище.