Ви тут: Головна > Новини > Спілкування малят з природою

Спілкування малят з природою

Спілкування з природою – невід’ємна складова особистісного становлення дитини та її гармонійного розвитку. Спостерігаючи об’єкти довкілля і взаємодіючи з ними, малюк пізнає не лише навколишній світ, а й себе самого, налаштовує свою душу на сприйняття краси і  мудрості природи, починає бережно ставитися до всього живого. А коли ж найближче можна доторкнутися до природи, як не під час прогулянки?

читати далі

В кінці березня дітлахи групи «Перлинка» разом з вихователем Майєю Петрівною Хворостяною провели  змістовну прогулянку на тему: «Прикмети ранньої весни». Діти з цікавістю спостерігали за змінами, які відбуваються ранньою весною та дізналися про різні народні назви місяця: у березні починає рухатися сік – тож і кажуть: «місяць-соковик», «березоль»- бо на березах розпускаються бруньки, «різнопогодник»- бо березень примхливий: то дощ, то сніг, то мороз.

Заплющивши очі, малята прислухалися до звуків природи і виявили, що весна – найгомінкіша пора року, адже вся природа прокидається після зимової сплячки і радіє першим весняним промінчикам сонця.

Підійшовши ближче до квітника з підсніжниками, діти помилувалися ними та  самостійно висадили цибулинки підсніжників, щоб на наступний рік квітник розцвів ще рясніше.

Юні природолюби також обговорили проблему масового знищення людьми  квітів навесні і занесення підсніжників та інших первоцвітів в Червону книгу України, а також поставили знак «Не зривайте нас!»

На ігровому майданчику малята пригадали назви перелітних птахів.  Взявши до рук пташечок , виготовлених в техніці орігамі , дітвора закликала:

Пташок викликаю до рідного краю.

Летіть соловейки на рідну земельку.

Летіть ластівоньки пасти корівоньки.

Радіючи приходу весни, діти дружно заспівали  веснянки: «Ось іде красуня весна», «Повертайся ластівка до двора».

У дидактичній  грі «Знайди гніздечко для пташечки»  малята пригадали назви пташиних осель, а в рухливій грі «Переліт птахів» діти  по сигналу швидко орієнтуватися у просторі та вилазили на  драбину, від чого отримали багато позитивних емоцій.

Горіховий масаж долоньок «Яєчко у гніздечку» допоміг діткам заспокоїтися і розім’яти пальчики.

Щоденне спілкування з природою радує і хвилює дітвору, створює гарний настрій, пробуджує фантазію. Тому ми навчаємо їх умінню  помічати прекрасне в звичайному –  сонячних переливах маленької краплинки роси, співі вранішньої пташини, непомітній квіточці і крихітній комашці.