Ви тут: Головна > Новини > Граючись, наші діти розвиваються!

Граючись, наші діти розвиваються!

Весна – чарівна пора року для дітей!  Чудова погода сприяє організації цікавого, активного дозвілля дітей, та позитивно впливає на їх фізичний стан.  Щоб зробити цей час  для «Грайликів» насиченим, вихователь Діана Олександрівна Качуровська  проводить  безліч різноманітних ігор, дослідів, спостережень, організовує працю у природі тощо.

читати далі

Одягнувши маски, діти перетворюються на героїв знайомих казок (ведмедиків, зайченяток, бджілок), адже  саме нагадування про  гру викликає у  них позитивні емоції, приємне хвилювання. Особливо малята середньої Б групи  полюбляють такі ігри, як: «Вовк і зайці», «Лисиця в курнику», «Білий котик», «Чарівник», «Хто швидше» та інші. Насамперед  вихованцям цікавий сам процес дій, миттєві зміни в іграх. Дітлахам  доводиться самостійно знаходити вихід з непередбачених ситуацій,  домовлятися з однолітками, проявляти спритність, кмітливість та  витривалість. 

А ще наші «грайлики» організовують сюжетно-рольові ігри, такі як: «Водії», «Сім’я», «Магазин», «Перукарня», “Лікарня”. У таких іграх малята стають дорослими, виконуючи їх ролі, відтворюючи їхнє життя, працю, стосунки.

Проведення дидактичних ігор на свіжому повітрі (“Назви тварину”, “Чарівний мішечок”, “Склади картинку” ,“Кого не стало?”, “З якого дерева листок?”,  “Підбіжи до квіточки, яку я назву” тощо) сприяють розвитку розумових здібностей, логічному мисленню дітей.

Улюбленою справою вихованців на ділянці є складання пазлів, картинок,  розмальовування, ігри з піском, а під час самостійної рухової  діяльності вони граються з м’ячем, скакалкою, обручем, «кидалочками» та «моталочками», у «класики», «серсо» тощо.

Також вони полюбляють конструювати: будинки, парканчики гаражі, місточки, різноманітний транспорт та інше.  При створенні будь якої конструкції діти працюють з різними деталями, інструментами, завдяки чому розвивається дрібна моторика рук, окомір.

Ігри протягом дня створюють бадьорий та радісний настрій, задовольняють потребу в активній діяльності дітей і дають початок корисним навичкам. Граючись, наші діти розвиваються!