Ви тут: Головна > Новини > Семінар практичних психологів міста

Семінар практичних психологів міста

23 жовтня у дошкільному навчальному закладі № 27 «Мальва» відбувся міський семінар практичних психологів на тему: «Примхи дітей дошкільного віку: як реагувати на них батькам та педагогам». Розпочала його методист інформаційно – методичного центру управління освіти і науки міськвиконкому  Оксана Анатолїївна Повійчук, яка відзначила актуальність визначеної  теми.

читати  далі

Після вправи «Павутинка», яка згуртувала учасників, практичний психолог дошкільного закладу №27 Світлана Володимирівна Гусєва за допомогою відеопрезентації розкрила  теоретичні аспекти теми:  що таке дитячі примхи, як на них реагувати батькам та педагогам, яких чітких правил дотримуватись дорослим, коли дитина капризує.

Світлана Володимирівна на конкретних прикладах розкрила причини впертості та примхливості у поведінці дітей та фактори, що їх спричиняють, а саме: вікові та психофізичні особливості, гіпоопіка, гіперопіка, неадекватна поведінка з боку дорослих, вікові кризи та дитяча бездоглядність. Активно пройшло обговорення фільму «На думку психологів: бити чи не бити, як правильно виходити з таких положень» після перегляду.

Запропонований ряд практичних вправ максимально приблизив практичних психологів до життєвих ситуацій.

 Вправа «Гармонійний танок» навчала частину учасників (у ролі малюків) повністю довіритись, а іншій частині (у ролі батьків) брати на себе відповідальність.

 Вправа «Почуй мене» показала, що в наш час часто зустрічаються випадки, коли діти повністю керують батьками, які стають безпорадними та виконують всі їх забаганки.

У вправі «Колода карт» психологи навчалися, як, граючись, можна отримати необхідну інформацію від дитини.

Колеги  мали можливість обмінятись власним досвідом роботи у дошкільному закладі під час вправи «Скринька довіри». По завершенню семінару психологи отримали буклети з рекомендаціями.

Протягом всього семінару  учасники  були активними, емоційними, відкритими до спілкування.