Ви тут: Головна > Новини > У веселу гру граємось, чудово розважаємось!

У веселу гру граємось, чудово розважаємось!

Народна мудрість говорить: «Де гра , там і радість!».  Приймаючи участь у рухливих іграх,  вихованці дитсадка “Мальва” розважаються, перевтілюються у різних героїв, вчаться поступатися, радіти перемозі та розвиваються фізично.

читати  далі

У ході колективного перегляду рухлива гра «Пташки і кіт», проведена педагогами на прогулянці у  різних вікових групах, викликала у дітей спалах емоцій. Завдання гри від молодшої до старшої групи поступово ускладнювались.

У молодшу групу «Посмішка» завітав театральний котик Мурчик, роль якого виконувала вихователь Алла Віталіївна Колеснік. Маленький пухнастик дуже хотів погратися з дітками. Нагрудні маски пташенят перетворили малят на пернатих друзів, і весела гра залунала у дитсадку.

Інструктор з фізкультури Юлія Йосипівна Колійчук, мов та матуся-пташка, оберігала малят від котика, коли той намагався їх упіймати. Пташенята, тікаючи від нього, підлазили під  мотузку, а потім бігли до гніздечка, що було викладене кольоровою шнурівкою у вигляді кола на траві. Гравці, імітуючи рухи пташенят, весело літали, зернятка клювали і до котика з такими словами звертались:

Сірий котик спить на лаві, серед нашого двора,

Прилетіли пташенята, і сказали раптом: « Крааа».

Котик прокидався, голосно нявчав і пташенят доганяв. Проте пташенята виявились такими спритними, що котик жодного не спіймав.

Малятам у групу «Чомусики» надійшов лист-подарунок від Феї з країни Ігроляндії, у якому знаходились маски,  розглянувши які,  діти вмить відгадали до якої вони гри та вирішили у неї пограти. За допомогою кольорових м’ячів (усі  були червоного кольору, лише один – синього) вихователь Світлана Вікторівна Левчук допомогла малятам обрати головного героя – котика. Гравці вдягнули маски і гра  розпочалась.

Пташенята, добираючись до котика, який спав на іншому боці майданчика на лаві, спочатку обходили пеньочки (дерев`яні куби), переступали через грибочки, йшли по місточку (лаві), підлазили під мотузку і, нарешті, розбудивши котика своїм голосним «Кра», летіли до гніздечка (великої парасольки) відповідного кольору за вказівкою вихователя.

Вибір головного героя на повтор гри відбувся жеребкуванням за допомогою  паличок з різною довжиною мотузочок: кому дісталась  з  довгою – отримував маску котика. Завдання його було стерегти комору із зернятками, а пташенят – зібрати їх у мішечки і швиденько заховатись у гніздечку.

 Весела гра продовжилась з котиком, якого діти обрали за допомогою лічилки. Гарним настроєм закінчилася гра «чомусиків».

Найстаршим дітям у групу «Калинка»  надійшла посилка (маски до гри «Пташки і кіт») від доброго знайомого Незнайки. За допомогою піктограм діти  пригадали правила гри та із задоволенням розпочали її.

Цікавим виявилось жеребкування, яке організувала для дітей вихователь Анна Володимирівна Безпалько. У  скриньці, в якій були  геометричні фігури  Д`єнеша, серед тонких фігур було кілька товстих, які і визначили,  хто буде виконувати головну роль.

Нагрудні маски перетворили дітей на пташенят, і гравці, обминаючи перешкоди,  прямували  до котиків. Котики прокидались від голосного шуму «Крааа» і ловили пташенят,  які летіли до гніздечок.

Наступних головних героїв до гри обирали за допомогою коротких і довгих паличок: хто обрав коротку – той  котик.  Вихованці так прагнули бути ними, що навіть хотіли схитрити і надламати паличку. Цього разу діти повинні були не тільки обминути перешкоди, але й назбирати смачної калини, грона  якої висіли близько біля котиків.

Ускладненням у грі для майбутніх першокласників було підлізання лівим або правим боком під мотузку, натягнуту під кутом, та  летіти до гніздечок (обручів), що відповідав кольору їхньої фішки на нарукавниках.

Весела гра «Пташки і кіт» принесла масу задоволення дошкільнятам. Сподіваємось, що наші діти продовжать веселу гру у родинному колі, адже гратись з  рідними  завжди цікавіше і захоплююче.