Ви тут: Головна > Новини > Маленькі казкарі

Маленькі казкарі

Діти старшого дошкільного віку групи «Чомусики» знають багато казок та люблять їх слухати. «Чому б не скласти власну казку?», – розмірковували дітлахи на занятті з мовленнєвого спілкування, адже чарівник подарував їм чарівну паличку, яка може перетворювати дітей на казкарів.

Читати  далі

Скласти казку дітям допомогла технологія «Карти Проппа». ЇЇ автор – фольклорист В. Пропп. Вчений проаналізував, вивчив казки та виділив у них 20 функції. Кожну функцію він представив у вигляді карти-схеми із зображенням подій та епізодів казок. Діти уже знають такі карти, як «Жили-були», «Отримання чарівного засобу», «Поява друга-помічника», «Герой отримує складне завдання», «Переслідування», «Одержання перемоги», «Щасливе закінчення» та інші.

Малята по-черзі вибирали картки і,  відповідно до них, придумували про кого буде їх казка та які події відбувались з героями. Так у «чомусиків» народилась нова казочка  «Лицарі та принцеса»,  яку вихователь  Ольга Олегівна  Кошова  замалювала у  книжечку з чистими сторінками.

Щоб відпочити, маленькі казкарі  затанцювали та заспівали пісеньку-фізхвилинку про казкових героїв: Зайчика, Снігурку та Солом’яного Бичка.

А далі героям казок знову знадобилась  допомога дітей, тому що  їх речі переплутались.  Вихованці знайшли кожному герою його річ та повідомили про свої знахідки: «Півників колосок», «Дідова рукавичка», «Котикові чоботи»,  «Лисиччин глечик». 

А ще дошкільнята допомогли героям казки «Їжак та заєць», які сперечались, хто з них кращий. Діти розповіли, які вони обоє гарні, добираючи порівняння: «Їжак колючий, наче голка», «Заєць швидкий, наче ракета».  Завдяки вихованцям Заєць та Їжак знову затоваришували. Малята вирішили подружити  героїв  з інших казок. 

Діти відчули себе на занятті справжніми казкарями та знавцями казок.