Ви тут: Головна > Новини > Навчаємо майбутніх вихователів

Навчаємо майбутніх вихователів

У листопаді 2019року  у дошкільний навчальний заклад №27 «Мальва» завітали студенти  Бердичівського педагогічного коледжу для перегляду занять із зображувальної діяльності.

Читати  далі

У ІІ молодшій групі «Посмішка» до малят завітала лялька Наталочка. Дітлахи показали ляльці  процес створення хлібчика у грі-забавлянці  «Я печу,  печу,  печу, діткам всім по калачу».

«Посмішата» разом з   Іриною Олександрівною Кондратюк розглянули  бублики, що лежали на тарілці. Вихователь звернула увагу на   їх форму та колір.  Пальчики дітвори перетворились на «маленьких зайчат»  і  почали творити: м’якенький пензлик спочатку привітався із рученятками, щічками та носиком,  а потім малював  бублики  із двох півкуль.

Діточки були старанні і бубликів вийшло багато!

Поки  фарба на малюнках підсихала, лялечка Наталочка запросила дітей трішки розім’ятися у фізкультхвилинці «Щось стомились ми сидіти». По  завершенню заняття задоволена дітвора  поласувала справжніми бубликами із молоком!

У групі «Перлинка» вихователь Юлія Анатоліївна Постригань показала  дітям  незвичайний листочок,  який зустріла по дорозі в дитсадок. Прослухавши «загадку листочка»,  дошкільнята  одразу відгадали, що це – Колобок і поділились думками, кого він міг  зустріти. Також за допомогою геометричних фігур   малюки  змоделювали  героя казки.

Далі діти  під  загадковою ширмою знайшли картину та із задоволенням розповіли, на яку геометричну фігуру схожий  колобок, зайчик, якого вони кольору та розміру. Вихователь нагадала,  з чого  потрібно почати   малювати.

Виконавши пальчикову вправу «Наш пальчик маленький», діти вмить перетворилися на юних художників і  розпочали малювати зустріч колобка із зайчиком.

Спокійна мелодія налаштовувала дітей на зображення сюжету казки. Юлія Анатоліївна  заохочувала та підтримувала  вихованців, допомагаючи  порадою.

Поки фарба підсихала, діти трішки відпочили, виконавши фізкультхвилинку «У країні казочок жив веселий колобок».

А далі  малята влаштували справжню  диво-виставку та поділилися  своїми враженнями про те,  кого із своїх друзів хотіли б навчати малювати, до якої казки у майбутньому ще намалювали б малюнок.

Цікавим сюрпризом  для  дітей старшої А  групи «Калинка» став лист  від Марічки, яка запросила їх взяти участь у виставці робіт «Бабусина хатина». Дітям сподобалась ідея, адже  їм  випала нагода  перетворитися на справжніх майстрів петриківського розпису.

Вихователь Анна Володимирівна Безпалько провела частковий показ малювання елементів петриківського розпису: «бігунець», «мазки», «подвійний мазок»,  «крапки».

Діти розім’яли палькики за допомогою гри «Щоб хатинку малювати, треба пальці розімяти».

Вихованці мали змогу самостійно повправлятись  у малюванні  калини та оздобленні будиночка орнаментом.

Під час  малювання діти проявили творчість,  заповнюючи візерунком силует будинку та домальовували  власні елементи (декорували двері, малювали тин, рослини).

Фізкультхвилинка «Руки вгору підняли, потягнулись, підросли» допомогла  зняти втому після малювання.

В кінці заняття  діти мали змогу оцінити  свою роботу за допомогою наліпок «Клас», «Супер», «Чудово», «Ой». Всі  малюнки  «калинчата» склали у  конверт  та  відіслали  Марічці  для виставки.

Студенти коледжу отримали позитивні емоції від спілкування з дошкільнятами та перегляду освітньої роботи  у молодшій, середній та старшій групах.