Ви тут: Головна > Новини > Стежками рідного садочка

Стежками рідного садочка

«Ідіть  у  поле,   у парк,  пийте  з  джерела думки,  і  ця  жива вода  зробить  ваших  вихованців  мудрими  дослідниками, допитливими  людьми  і  поетами».                               В.Сухомлинський.                                                                                                                                                                                    

Читати  далі

Для досягнення цієї мети у старшій Б групі  «Грайлики»  вихователь Вероніка Юріївна Мартинюк використовуює  багато різноманітних методів, серед яких – подорожі екологічними стежинами дитячого садочку.

Під час екологічної стежинки  малята були фотографами, які робили фотозвіт про осінню територію садочка «Мальва».

Пунктами зупинок для дошкільнят стали окремі рослини : зелена красуня-ялинка, оцтове дерево, білокора  диво-берізка, вітамінний садок, куточок лісу.   На зупинці «Зелена красуня-ялинка»  маленькі «грайлинчата» зіграли у гру «З ким дружить ялинка,   відчули та  були зацікавлені тим, що ялиночка добре очищує повітря.

 Поруч з ялинкою дітей зустрічало «оцтове дерево» або сумах пухнастий. Дітлахи були здивовані, що плоди  цього дерева  можна використовувати в кулінарії.  Ще маленькі дослідники за допомогою лупи розглядали  його насіння –кістянку  та зробили висновок, що насіння ніби гірляндочка прикрашає це дерево взимку.

Зупинка «Білокора диво-берізка»  зачарувала діток своєї історією та дала малечі дізнатися,  що білосніжний стовбур з чорними плямами – ніби срібло з чорнотою.

Цікавими та наповненими новими знаннями стають зупинки біля годівниць, в яких діти залишають зерно та крихти хліба  для зимуючих пташок.

Під час гри «З якого дерева листочок?»  діти  впізнали,  знайшли  та назвали  знайомі дерева. Таким чином, екологічна стежка впливає на розвиток у дітей навичок спілкування з природою, а також на емоційно-позитивне ставлення до найближчого природного оточення.