Ви тут: Головна > Новини > “Чомусики” досліджують таємниці повітря

“Чомусики” досліджують таємниці повітря

Дошкільнята групи «Чомусики» завжди допитливі, прагнуть дізнатися   щось нове та невідоме для них.  Цього разу на занятті по ознайомленню з природою малята разом з вихователем Світланою  Вікторівною Левчук  відкривали таємниці повітря  та досліджували його властивості.

Читати  далі

Приємним сюрпризом для  вихованців став відео перегляд:  Дім Дімич із мультфільму «Фіксики» звернувся до малят з проханням  допомогти йому розібратися, як козаки врятувались від ворогів (адже кораблі не літають, а в мультику – полетів). Після перегляду відео діти зробили припущення, що козаків врятували штани, які від виверження вулкану наповнились повітрям і корабель здійнявся у небо, неначе повітряна куля, але це потрібно було ще довести.

Маленькі знавці природи за допомогою масок перетворились на справжніх помічників Дім Дімича та спробували виявити в дослідницькому центрі, де існує повітря. Спочатку діти переливали воду з пляшки у миску, а утворення бульбашок стало доказом того, що у воді  є повітря. Маленькі дослідники пригадали мешканців, які  живуть у воді  і дихають повітрям: акули, риби, восьминоги, молюски тощо.

Щоб перевірити наявність повітря у землі, юні  дослідники кидали її  грудочку  у склянку з водою, в якій теж помітили утворення бульбашок.  Таким чином переконались у тому, що повітря існує ще й у землі,  та розповіли про мешканців, які дихають у землі повітрям, а саме : кріт, черв’ячки, мурахи.

Цікаво, чи може бути повітря у продуктах харчування?  На прикладі грудочки цукру, яку діти занурювали в склянку з водою,  було доведено, що там також є повітря.

«А чи можемо ми відчути повітря?» – запитала Світлана Вікторівна у дітей.  Дошкільнята дмухали на долоньки та визначали, яке повітря виходить – тепле чи холодне. За допомогою  коктейльних трубочок задмухували в лунку тенісні м’ячики  і знову довели, що  в легенях людини існує  повітря.

Корисну інформацію діти отримали, розглядаючи плакат зображення будови людини. Діти дізналися, що взимку необхідно дихати носом, адже в носі повітря зігрівається, а коли вдихати повітря через рот на морозі, можна захворіти.

Особливо цікаво дітворі  було прискорювати рух повітря, створюючи вітер за  допомогою яскравих різнокольорових віял.

За допомогою яскравих картинок  діти  визначали, що ще може повітря  (від сонечка – нагрівається, від вентилятора – охолоджується, від парфумів – переміщуватися тощо.)

Важливою для дітей була розповідь вихователя про бабусю та онука, які восени згрібали листя, а онук вирішив його підпалити. Бабуся заборонила це робити і діти висловлювали свої думки, чому  не можна спалювати  опале листя (їдкий дим забруднює повітря,  може ховатись їжачок).

Підсумовуючи заняття у грі “Весела та сумна хмаринка”,  “чомусики” закріпили знання про чинники, які забруднюють повітря та які його очищають.

Сподіваємось, що отримані знання будуть корисними для вихованців  та закладуть у них основи культурної поведінки в природі, адже турбота про навколишнє середовище є обов’язком кожної  людини.