Ви тут: Головна > Новини > “Мальви” маленькі господарики

“Мальви” маленькі господарики

У День відкритих дверей, що відбувся нещодавно,  «мальвенята»  гостинно зустріли  батьків у своїх дитсадівських оселях.

Читати далі

Дошкільнята групи «Чомусики»  також старанно готувалися до приходу рідних, адже їм важливо було показати себе в ролі маленьких господарів. Вранці  до  малят  завітали бабусі Ніки та  Гліба ,  матуся Лізочки для перегляду заняття на тему : «Дружно тісто замісили, вареничків наліпили».

Вихователь  Світлана Вікторівна Левчук,  переодягнена у ґаздиню,  запросила малят до  світлиці, де  діти відгадували загадки про український посуд і ставили його на мисник відповідно тіні.

З відео презентації  «Як до нас приходить посуд?» діти дізналися про виготовлення посуду  з глини на гончарному крузі, про його властивість  зберігати тепло, і що страви, приготовлені в ньому, дуже смачні і корисні. Малята показали себе справжніми знавцями українських страв, коли загадували загадки своїм ровесникам про їх приготування.

Зацікавило усіх присутніх нявчання котика, який «граючись, розбив увесь посуд», ґаздиня відправила Мурчика- шибеника надвір погуляти та попросила діточок допомогти зібрати посуд по частинах. Діти з радістю складали посуд з розрізних картинок:  куманець та глечик, барильце та макітру, кухлик, миску та  глечики- близнюки.

У художній майстерні малята прикрашали посуд елементами петриківського розпису, а саме : квітами мальви, чорнобривців, айстри, цибулинками, зернятками, листочками, ягідками калини тощо.

Коли посуд був прикрашений, маленькі господарі запросили своїх рідних приготувати з ними варенички. Весела  розминка «Місимо тісто» додала усім бадьорості і гарного настрою.

В парі з бабусею та матусею діткам було вкрай приємно працювати.

Коли вареничків наліпили, самі частувалися та ще й сусідів пригощали, усі задоволені і ситі.

Увечері на дітей чекала дуже важлива робота, адже  до маленьких господарів завітали тато та матуся Назара, бабуся Ніки та Гліба, матуся Іллюши  подивитись, як же вони справляться із брудним ляльковим одягом?

Охайна лялечка Настуся, принесла із собою флешку  про свого друга з мультику «Мийдодір», за якого дуже хвилювалась і просила допомогти хлопчику порадами. Діти  переглянули фрагмент мультфільму та порадили хлопчикові дружити з милом, водичкою, гребінцем, рушничком, дзеркалом, зубною щіткою та зубною пастою.

У дидактичній  грі «Знайди предмети» батьки перевіряли знання своїх малюків про засоби гігієни.

Під час досліду з теплою та холодною водою було доведено, що прати одяг потрібно у теплій воді.

Після розминки з пальчиками робота закипіла: діти прали одяг, ополіскували його у  чистенькій водичці та розвішували на мотузочці для просушування, а батьки були  їм гарним  наслідувальним прикладом.

Після прання дошкільнята старанно прибрали на столах, пригадали прислів`я про працю та із задоволенням додивились мультфільм «Мийдодір», який вчить бути охайним та чистим.

Так плідно і насичено для усіх минув день. Гадаю, що наші діти будуть найкращими помічниками як у в садочку, так і  вдома.