Ви тут: Головна > Новини > Бджола мала, а й та працює

Бджола мала, а й та працює

19 лютого  вихователі  Ольга Олегівна Кошова  та Юлія Анатіліївна Постригань ділилися з колегами досвідом  організації трудової діяльності дошкільників.

Читати   далі

У ранкову годину педагоги дитсадка  завітали у середню  групу «Веселка», дошкільнята  саме почали готуватися до сніданку.

Чергові по їдальні Аня Ш. та Віка К. нагадали правила сервіровки столу за допомогою дидактичної гри «Тренажер».

Далі  чергові  помили руки, одягли фартушки та допомагали помічнику вихователя Катерині Григорівні розкладати на стіл посуд і серветки. Поки дівчатка чергували, інші вихованці разом з вихователем Ольгою Олегівною грали у рухливі ігри «Наші малята», «Зайчик сірий умивається», та  нагадали правила миття рук.

Першими сіли до столу чергові, а потім  решта дітей, помивши руки, приєдналися до них. Малята із задоволенням їли картоплю з котлетою та салатик з моркви, а також пили чай з булочкою із маслом.

Діти, які найкраще поїли, отримували картинку веселки,  а столик, де усі гарно з’їли сніданок – картинку сонечка.

Аня Ш. та Віка К. допомогли помічнику вихователя прибрати посуд і серветки та щіточками змели крихти зі столу на совочок.

Вихованці групи «Веселка» люблять та вміють працювати, вони  щодня із задоволенням чергують, допомагаючи дорослим.

Розпочавши заняття з трудової діяльності у групі “Перлинка”, вихователь  Юлія Анатоліївна  одразу звернула увагу дітей на розкидані іграшки у кімнаті. Що трапилося із речами?  Дошкільнята  пригадали твір К. Чуковського «Федорине горе» та назвали правила поводження з іграшками.

Вихователь запросила дітей до «Дослідницької лабораторії», де  вони  переконалися на власному досвіді, які іграшки можна мити, а які ні. Також вихованці дізналися, про те, що якщо часто потрапляє вода на металеві речі, метал руйнується і утворюється «корозія». 

Для зняття напруги вихователь провела веселу розминку «Хомка, хомка, хомячок».

Об’єднавшись у підгрупи «Будівельники», «Бджілки» та «Кухарики»,  малята  обрали бригадира, який розподілив трудові доручення між учасниками. Далі  діти із великим задоволенням розпочали працювати.

 У процесі  миття іграшок  малята  допомагали один одному та домовлялися між собою.

Діти  оцінювали роботу своїх друзів, також пригадали прислів’я про працю: «Дружно працювали, втоми ми не знали», «Бджола мала, а й та працює», «Пташка славиться пір’ям а людина працею»  та інші.

Після заняття діти  ділилися своїми враженнями  із  вихователем та гостями закладу.