Ви тут: Головна > Новини > Загадковий світ емоцій

Загадковий світ емоцій

Літо у дитсадку «Мальва»-  пора розваг та казкових пригод, які супроводжуються яскравими емоціями дітей, відображаючи їх внутрішній стан. Як навчити дітей бачити, відчувати розуміти та відрізняти свої емоції та оточуючих?

Читай далі

Щодня  практичний психолог Світлана Володимирівна Гусєва у кожній віковій групі проводить розвиваючі заняття з підгрупою дітей, ознайомлюючи їх з різними емоціями: радість, сум, подив, злість, страх, сором, цікавість.

Спілкування з дітьми  педагог розпочинає з привітання, яке забезпечує  психологічний комфорт, налаштовує їх на позитивний настрій.

Світлана Володимирівна пропонує дітям ряд дидактичних ігор та вправ, які виховують у них  доброзичливість та привітність.

У  грі «Відгадай емоцію» розвивається увага, мислення та фантазія дітей, в якій вони називають, відтворюють основні емоції за допомогою міміки.

Під час вправи «Тримай себе в руках» дітвора показує наскільки вони вміють володіти своїми позитивними та негативними емоціями, як справляються з ними в різних ситуаціях.

Роблячи самомасаж, під спокійну музику, у вправі «Чарівний художник» малюки розслабляються. Гра «Який (яка) я?» допомагає  дошкільникам  висловити  свій  емоційний  стан, своє  самопочуття  за  допомогою  епітетів  та  порівнянь. Наприклад: я  веселий  та  грайливий, як  літній  дощик; я  задоволена,  як  кішечка  на  сонечку; я сумна, як дощова хмаринка; я радісна – як кольорова веселка.

Вправа «Чарівний обруч» дає змогу дітям перетворитися на різних тваринок з різними характерами та емоціями (сумний зайчик, зла пантера, весела кізонька, замріяна лисичка).

Наприкінці заняття дітям розкрили секрет, що кожна емоція має свій колір. (жовтий – радість; синій – здивованість; зелений – спокій; червоний – гнів; білий – мрійливість).

Завершується заняття вправою «Розфарбуй емоцію», де діти кольоровими олівцями із задоволенням розфарбовували смайлики з різними емоціями, підбираючі  відповідні кольори.

Ось такі різні,  але водночас цікаві та неймовірні емоції можна побачити в нашій «Мальві».

Здатність вірно розпізнавати свої емоції та керувати ними – запорука успіху і щасливого життя!