Ви тут: Головна > Новини > День рідної мови у “Мальві”

День рідної мови у “Мальві”

У п’ятницю, 19 лютого 2021 року,  вихованці  дошкільного навчального закладу № 27 долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови, який відбудеться у неділю, 21 лютого.

Читати далі

 Цей день у  «Мальві» був насичений різноманітними освітніми заходами та діяльністю.         

У всіх дошкільних групах  функціонували організовані книжкові виставки  творів відомих  українських поетів та письменників, бібліотечки  народних казок; розроблені  у вайбер-групах інформаційні «хвилинки» для батьків про мову. 

Створювали настрій свята  оформлені національно-патріотичні осередки та  плакати-привітання з Днем рідної мови. У кожній групі відбулася виставка малюнків, декоративно-прикладного мистецтва, прослуховування дітьми у записах українських пісень, казок тощо. 

     

Впродовж  дня  вихователями усіх вікових груп  проведені різноманітні заходи.

Малята І молодшої А групи «Сонечко»  (вихователь Скомаровська Г.І.) «напекли» багато запашного хліба під  час вивчення та обігрування  української народної потішки  «Печу, печу хлібчик» та пригостилися справжніми пиріжками від Бабусі.

Малюки  І молодшої Б групи «Грайлики» у гостях в бабусі, з задоволенням під час української народної забавлянки «Хто як говорить» разом з вихователем Павлюк В.І.  відтворювали  голоси домашніх тварин та птахів.

Діти  ІІ молодшої групи «Калинка»  (вихователь Мазур А.В.) познайомились з віршиком В.Кленц «Український віночок» та прикрасили різнокольоровими стрічками  віночки ляльки Марійки, що завітала до них на гостину.

 Вихованці середньої групи «Посмішка» (вихователь Колеснік А.В.),  ознайомившись з твором Зиновія Квіта «Казка про українську мову», дізнались  про  пригоди чарівної дівчини Української Мови, яка блукала світом. Діти склали чарівне намисто з предметами-символами та оберегами українського народу. У ході гри «Скажи навпаки» діти вправлялися розуміти та вживати слова-антоніми.

Діти логопедичної групи «Перлинка» (вихователь Постригань Ю.А., вчитель-логопед Тіторчук Н.С.) зустрічали чарівну гостю – «Українську мову», що завітала до них на заняття на тему: «Мова наша калинова». Дошкільнята привітали її віршованими словами,  піснею «Наша мова» (сл..В.Кленця, муз. М.Ведмедері) та  таночком «Український гопачок»; у ході  перегляду фото презентації пригадали  відомих  друзів (поетів, письменників) українського слова: Т.Г. Шевченка, Л.Українку, Н. Забілу, Г.Бойка, М. Підгірянку, В.Сухомлинського тощо.

Вправно «перлинки» виконали  усі мовленнєві завдання: відповіли на запитання «Яка українська мова?», озвучивши найгарніші слова означення, активно дібрали картинки – антоніми під час рухливої гри з інтелектуальним навантаженням, прикрасили прочитаними словами «Дерево ввічливих слів»; позначили закінчення прислів’я  про мову та слово відповідною піктограмою.

Дошкільнята логопедичної Б групи  (вихователь Кошова О.О.) у ході тематичного заняття «Добре словечко зігріє сердечко» вправлялися у римуванні слів, доборі антонімів та синонімів.  Цікавим завершенням заняття було створення колажу карти України з жовтих та блакитних сердечок, прикрашаючи якими, діти промовляли добрі та ввічливі слова.

Вечірні години «Мальви» були насичені мовленнєвою діяльністю дітей та розвагами.

Маленькі «сонечка» (вихователь Дідовець О.І.),  прослухавши вірш Наталки Поклад «Україночка Оленка» про те,  що  полюбляє одягати  чарівна дівчинка, як дзвінко співає та  гарно танцює, – самі забажали одягнути лялечок в українське вбрання та затанцювати  «Каблучок». 

Малюки групи “Грайлики” з вихователем Мартинюк В.Ю вкладали ляльок спати, проспівуючи  українську народну колискову «Повішу я колисочку”.

Малюки з цікавістю спостерігали за дійством у ляльковому театрі «Коза-дереза» (вихователь  Гавриш А.О.),  імітували голоси та рухи героїв казки, із задаволенням  нагодували Кізоньку  в народній грі.

Діти середньої групи разом з вихователем Кондратюк І.О.  вирушили у подорож казками під час літературної вікторини «Стежками українських казок». Дошкільнята проявили кмітливість, відповідаючи на запитання за змістом українських казок, підбираючи казкові атрибути, імітуючи рухи героїв  народних казок.

Дошкільнята логопедичної Б групи «Чомусики» у ході художньо-мовленнєвої діяльності (вчитель-логопед Шевчук Н.О.) вивчили вірш В.Симоненка «Любіть Україну» за мнемічними схемами. Цікавинкою були круги Луллія, працюючи з якими діти утворювали прикметники з іменників, звеличуючи рідну мову.

У ході ручної праці дошкільники групи «Перлинка» (вихователь Хворостяна М.П.), працюючи  колективно, виготовили книгу-саморобку за мотивами української казки «Рукавичка». Кожен з  дошкільників старанно працював  ножицями та клеєм над створенням  ілюстрованої сторінки.

Дошкільнята  радо приймали участь у заходах  шанування української мови, пишалися, що вони – українці! Шануймо та плекаймо рідну мову, адже це мова нашої душі!