Ви тут: Головна > Новини > Малювати люблять не лише малята

Малювати люблять не лише малята

Виявилось, що фантазувати та малювати люблять не лише наші малята, а й їхні матусі та татусі, це для них – радісна праця, яка дарує відчуття задоволення.

читати далі

    У І молодшій групі «Сонечко» пройшов тренінг «Творчість на кінчиках пальчиків». До уваги батьків був представлений відеозвіт  занять по зображувальній діяльності «Чарівні рукавички», «Морозяні візерунки» та «Веселий сніговичок». Вихователі Світлана Володимирівна Гусєва та Олена Іванівна Дідовець познайомили батьків з елементами нетрадиційних технік малювання. Батьки, немов маленькі дітки, із задоволенням виконали пальчикову гімнастику та поділились на чотири команди.

    Під час творчого процесу  родини, обравши для себе заздалегідь приготовлений матеріал, під спокійну музику поринули у світ мистецтва. Минуло небагато часу, і на столах з’явилися неперевершені шедеври: «Пригоди в лісі», «Зима – чарівниця», «Космічні пригоди» та «Підводне царство», кожна команда представила свій витвір та розповіла про матеріал, який використовувала.

   

    Для капітанів команд був проведений конкурс «Малюємо казку на склі», яку складали учасники їхніх команд. Батьки працювали в парах, підтримували один одного і казка на склі вийшла яскравою та позитивною.

    В середній А групі «Калинка» вихователі Анна Олександрівна Гавриш, Анна Володимирівна Безпалько провели з батьками педагогічну бесіду на тему: «Самостійна художня діяльність дітей». Відбувся відеоперегляд заняття з малювання, на якому дошкільнят навчали змішувати та створювати відтінки кольорів, визначати бліки на яблучку, і батькам також запропонували намалювати яблуко з натури. Тата та матусі творчо працювали і створювали свої натюрморти.

     

    Із цікавістю познайомились родини вихованців з такими техніками малювання, як штампування листям дерев та зім’ятим папером, малювання пальчиком, домальовування стружкою олівців, малювання на піні. Тому наступне завдання для батьків було намалювати їжачка, поєднуючи дві техніки: голочки їжачка набивали зім’ятим папером, а тіло малювали пальчиком. Їжачки вийшли всі різні і не схожі один на одного. Ще батьки нетрадиційними техніками створювали «Зимовий пейзаж» і вийшли зимові пейзажі засніжені, милувалися ними всі оточуючі.

   

    А які елегантні «дизайнерські» сукні створили мами і тата за допомогою стружок з олівців, таких бальних платтячок ще у наших ляльок не було. З талановитими батьками – все до снаги!  На заключення – піна для бриття. Малюнки вийшли казкові, фантазія і уява поєднались  у  них.

    Вихованці середньої Б групи «Грайлики» обожнюють малювати тичками, штампами з овочів і фруктів, губками, пальчиками, долоньками.

    На батьківських зборах вихователі Вероніка Ігорівна Гончаренко та Діана Олександрівна Качуровська предствили відео, де їхні малята малювали справжню зимову казку та відео з самостійної художньої діяльності дітей, де дітлахи малювали рукавички, ліпили шапочки, аплікували кофтинку, а також висипали кольоровим пісочком.

    Малюючи «Зимовий ліс» батьки були здивовані, що звичайна губка може утворити кучугури снігу, зубна щітка – справжню хурделицю, а звичайна пластмасова ложечка – лапатий сніжок, а малюючи кольоровою сіллю, тішилися, як маленькі дітлахи.

    Найбільше позитивних емоцій у старшій групі «Посмішка» викликала ігрова вправа «Чарівне скло».

 

    

   Вихователі Олена Олександрівна Гусар та Ольга Юріївна Хворостяна запропонували батькам створити фарбами свій малюнок на плівці.

 

     

Використовуючи пензлики та покидьковий матеріал (зубні щітки, паралон, пінопласт, штампи, шаблони, трафарети), родини вихованців малювали засніжені гори та сковані кригою річки, чудернацьких сніговиків та будинки…

 

    На зустріч з батьками майбутніх першокласників  завітала заступник з навчально-виховної роботи НВК «школа-гімназія-ліцей» №10 Наталія Василівна Мариняк, яка звернула увагу присутніх на найбільш вважливі сторони розвитку особистості дитини для майбутньої адаптації та навчання у школі, а також наголосила на тому, що у майбутніх першокласників повинні бути добре сформовані навички самообслуговування, вміння спілкуватися зі старшими та однолітками. Наталія Василівна запросила  дітей на перше заняття адаптаційного курсу для майбутніх першокласників, яке відбудеться у лютому.

    В групі «Перлинка» пройшов круглий стіл на тему «Пізнаємо світ пальчиками». Вихователі  Майя Петрівна Хворостяна та Юлія Анатоліївна Постригань познайомили батьків з такими техніками малювання: пальчики – пензлі, друк від руки, плямографія, малювання свічкою та на зім’ятому папері та розповіла батькам, що незвичайні матеріали і оригінальні техніки зацікавлюють дітей тим, що тут не присутнє слово «не можна», а навпаки, можна малювати чим хочеш і як хочеш і навіть можна придумати свою незвичайну техніку.

   

    Під час майстер – класу «Малюнок своїми руками» дорослі мали змогу закріпити теоретичні знання на практиці: прослухавши вірш Івана Гнатюка «Зимова казка», поринувши у світ дитинства під ліричну музику, батьки створювали колективні роботи за темою твору.

   

  По закінченню роботи всі дорослі дійшли до висновку, що немає більш дорожчого часу аніж час , проведений в родинному колі за спільною творчою працею, яка приносить естетичне задоволення і гарний результат.

   

 

    Батьки усіх груп дякували вихователям за отриманий досвід, пообіцяли і вдома малювати з малюками.