Ви тут: Головна > Новини > «Пташина їдальня» у дитячому садку

«Пташина їдальня» у дитячому садку

    

    «Птахи – наші маленькі друзі, посланці з небес та символи миру. І тому ми повинні піклуватися про них, берегти та захищати», – під таким висловом 17 січня розпочався тематичний день «Зимових птахів» у дошкільному навчальному закладі «Мальва».

читати далі

         

    До акції  “Пташина їдальня” залучились вихованці усіх груп дитячого садочка разом зі своїми родинами. Батьки із пластикових пляшок, фанери,  пакетів з під молока та соків,  виготовили годівнички для птахів, принесли зерно, насіння, сало та спеціальний корм.

    Під час тематичного дня було передбачено різні види діяльності, у ході яких педагоги виховували інтерес, любов до живої природи.

   Так, у групі «Веселка» малюки продовжували ознайомлюватися з зимуючими птахами (синичкою , вороною, горобчиком, снігурем),  звуконаслідували їх спів, прослухали вірш Н.Забіли «Сорока-білобока» та разом із вихователем погралися  в пальчикову  гру «Сорока-ворона» та ігри: «Горобчики і кіт», «Пташка та пташенята», «Знайди свій будиночок».

    У групі «Калинка» на інтегрованому занятті з розділу дитина і навколишній світ, природа за допомогою емблем вихованці перетворилися на птахів. Під час дидактичної гри класифікували зимуючих та перелітних птахів, проявили спритність у рухливій грі «Снігурі та кіт».

     

    А у другу половину дня діток чекала цікава художня діяльність: висипка птахів із кольорових ниток, ліплення  зернят з муле-патату , викладання годівнички з лічильних паличок.

    У групі «Посмішка» під час колективної аплікації «Годівничка для птахів» дошкільнята  вирізали та аплікували птахів із паперу,  робили висипку із насіння.

    У групі «Перлинка» на інтегрованому занятті «Подорож до пташиного гніздечка» діти впізнавали птахів за описом, вивчили вірш «Я ладнаю годівничку» за мнемо-таблицею,

 намалювали фарбами  пташку  за уявою та порухалися під час веселої фізкультхвилинки «Пташенята».

    У групі «Чомусики» на занятті з малювання малята фарбами зображували птахів на деревах, на занятті з мовленнєвого спілкування описували картину «Біля годівнички», прослухали оповідання О.Копиленко «Їдальня для птахів». На прогулянці діки спостерігали за птахами та дружно грали у рухливі ігри: «Воронята», «Горобчики і автомобілі».

  

    А після сну “чомусиків” чекала цікава розвага «Про птахів знаємо, у веселі ігри граємо», де вони знаходили пташечок на коректурній таблиці, грали в дидактичні ігри «Четвертий зайвий», «Посади пташку на дерево» та рухливі ігри : «Воронята», «Горобці – стрибунці».

    Вихованці групи «Грайлики» на занятті з мовленнєвого спілкування описували за схемою снігура, під час гурткової роботи пташечку виготовляли за допомогою орігамі із кружечків та аплікації. У ранкові та вечірні години розглядали картини зимуючих птахів, грали в дидактичні ігри «Знайди птаха за силуетом», «Склади з частин ціле», відгадували описові загадки.

    

    Не передати невгамовні і нестримні емоції усіх діток, які долучалися на прогулянці  до насипання корму у годівнички!

    Раділи вони, коли вихователі розмістили годівнички на гілки дерев, а до  облаштованої  “Пташиної їдальні”  через деякий час прилетіли  синички та горобчики.

    Кожного дня, виходячи з дому, не забувайте захопити з собою маленький «гостинець» для братів наших менших. Вони чекають… та дякуватимуть за добру справу веселим співом!

  Вихователь групи   “Веселка”  Анна Анатоліївна Юрчук