Ви тут: Головна > Новини > У світі конструювання з блоків Золтона Дьєнеша

У світі конструювання з блоків Золтона Дьєнеша

 «Граючись навчаємось!» – такими словами розпочинається діяльність у середній А групі «Калинка» з використанням блоків Дьєнеша.

читати далі 

    Ця інноваційна технологія захопила «калинчат», тому із захопленням працюємо із нею другий рік.   Для успішної діяльності у групі створили усі необхідні умови: закупили набори блоків для усіх дітей, розробили наочні посібники та дидактичні ігри.

   

    Ігри та вправи з блоками ми пропонуємо на заняттях з формування елементарних математичних уявлень, конструктивно – будівельній діяльності, розвагах, самостійній діяльності у ранкові та вечірні години. Все проводимо в цікавій ігровій формі, в невимушеній творчій атмосфері.

     

    Наших дошкільнят приваблюють ігри з логічним навантаженням з використанням кодованих символів.

    

    Улюбленими є такі ігри малюків: «Зашифрований код», де діти, на основі карток з символічним зображенням, підбирають відповідні блоки за кольором, формою та розміром; ігри конструктивного характеру, де, накладаючи кольорові блоки на зображення, діти переживають радість творця, спостерігаючи, як під їх руками площинні зображення (тварини, транспорт, одяг тощо) перетворюються на об’ємні предмети.

    

    Блоки Дьенеша – чудовий матеріал для заміни будь-яких предметів у сюжетно-рольових іграх: це і «цеглинки» для  гри «Будівельники»;  «пігулки» для гри «Лікарня»,  «тістечка і печиво» для гри «Юні кондитери».

   

    Підтримувати інтерес до конструювання з блоків допомагають рухливі ігри, наприклад, у  грі «Посадимо квіти» діти, рухаючись з блоками, на сигнал вихователя, знаходять обруч відповідного кольору та «засаджують квітники»: у грі «Хто найспритніший» малята під музику довільно рухаються з обраними блоками та за сигналом підбігають до прапорців певного кольору.

    

    Ми впевнені , що використання  блоків З. Дьєнеша  і надалі  сприятиме   пізнавальному розвитку та особистості дошкільника в цілому.