Ви тут: Головна > Новини > Розвиваємо мовлення «грайликів»

Розвиваємо мовлення «грайликів»

З вересня місяця у групі «Грайлики» розпочав функціонувати гурток «Читайлик» за технологією Миколи Зайцева. Для успішного навчання читання у групі є необхідна освітня база:  таблиці, кубики, які поділяються за різними критеріями,  поскладові картки, різноманітні  дидактичні ігри.

читати далі

Заняття гуртка  керівник Олена Іванівна Дідовець проводить по підгрупах  в ігровій формі, 2 рази на тиждень у другу половину дня.

Технологія навчання грамоти пропонує оригінальний шлях до читання через письмо (від письма кубиками – до читання).

В процесі заняття гуртка діти  співають, рухаються, граються з таблицями, кубиками на килимку, за столом, біля дошки… Задіюючи всі органи чуття дошкільнят (зору, слуху, нюху, дотику), проходить ознайомлення з таблицями і кубиками. Діти із задоволенням вирушають у «Казкове місто», де живе величезна родина букв, подорожують  «До країни Звуків», відвідують «Містечко Буквоград», разом з казковими героями «Проспівують веселі пісеньки»  та «чарівна» указка допомагає «писати» своє ім’я  по таблиці.

Граючи в такі ігри, як «Хмарка та краплинки», «Казкові будиночки», «Кульки та слоненя», «Новорічна ялинка», «Склади з кубиків назву до картинки», «Завантаж машину», «Підбери пелюсточку», «Не гадай, а прочитай», діти непомітно для себе запам’ятовують літери, підбирають склади до заданих приголосних, складають розрізні картинки, викладають слова та читають їх.

Улюбленими  іграми малюків є такі ігри: «Збудуємо башточку», «Ходімо в гості», «Паровозик», «Підкинь кубик, прочитай склад», «Ми по колу йдемо, кубики знайдемо», «Смішні слова», «Підпиши картинку» та інші.

Відвідування гуртка «Читайлик» дає гарний  результат у розвитку мовлення наших дітей.