Ви тут: Головна > Новини > Фізкультура на свіжому повітрі

Фізкультура на свіжому повітрі

Фізкультурні заняття дітей дошкільного віку є надзвичайно важливими для збалансованого та гармонійного розвитку дошкільників.

 

читати далі

На території дошкільного закладу облаштований спортивний майданчик, він обладнаний різноманітним обладнанням для виконання основних рухів, рухливих ігор та вправ на свіжому повітрі.

Дошкільнята дитсадка «Мальва» охоче займаються  фізкультурою на свіжому повітрі, а тим паче в теплу пору, коли сонечко припікає, пташки співають, вітерець кличе до гри…  Такі заняття проводить інструктор з фізкультури Любов Олегівна Федченко, вони завжди цікаві та  супроводжуються піднесенням гарного настрою дітей.

  

Діти виконують вправи з використанням різних атрибутів, таких як: гантелі, м’ячі, брязкальця, прапорці, хустинки, кубики, кеглі, гімнастичні палиці, обручі, скакалки та інші.

 Найяскравішою частиною заняття є виконання  основних вправ дітьми, зокрема подолання різних перешкод, таких як: ходьба по ребристій дошці, по лаві, між щаблями гімнастичної драбинки; лазіння по лаві, по гімнастичній драбині; підлізання під дугу; пролізання у вертикальний обруч; стрибки на місці, стрибки з обруча в обруч, стрибки з розбігу у висоту; біг між перешкодами: кеглями, кубиками, прапорцями.

Спритні малята із задоволенням ходять по рукоходу, лазять по гімнастичній драбині, метають мішечки у кільце. Це їх загартовує та виховує в характері твердість, бажання доводити дії  до кінця.

 

З молодшими дошкільниками заняття проводяться в ігровій формі, вони втілюють образи різних персонажів із казок; лісових звірят, пташенят.

Найулюбленішим для малюків є  рухлива гра, де вони дають волю емоціям, відчувають себе сильними, жвавими.  Наприклад, у грі «Кіт і миші»  діти вживаються в  ролі мишенят, бігають на носочках, щоб котик їх не почув, тому що граючись діти навчаються.

В середній та старшій групах використовуються ігри більш з ускладненим характером. Наприклад, гра «Знайди собі пару», діти бігають по всьому майданчику та знаходять  пару; гра «Я веселий чарівник», у дітей розвивається мислення, увага, вони орієнтуються у просторі, вживаються у різні ролі тварин, птахів.

Зі старшими дошкільнятами проводяться ігри з елементами футболу, волейболу та баскетболу, у процесі навчання виховуємо у дітей уміння грати, колективно надавати допомогу товаришам у складних ситуаціях. У дітей розвивається координація рухів, витривалість, швидкість.

Після виконання основних рухів та рухливої гри виконуються вправи на встановлення дихання, такі як: потягнулись до сонечка, високі дерева та маленькі кущі, нюхаємо квітку, подмухаємо на кульбабку, надуємо повітряні кульки.

При регулярних заняттях фізкультурою дитина гармонійно розвивається, стає здоровою, сильною та успішною.